Barevný svět

1. třída Broučci

2. třída Koťátka

Denní program

6:30 Otevření mateřské školy.
6:30 – 7:00 Scházení dětí ve třídách, doba určená pro příchod dětí do mateřské školy a předání dětí pedagogickým pracovníkům k předškolnímu vzdělávání.
Děti již přítomné v mateřské škole vykonávají spontánní hry a činnosti, vzájemné setkávání dětí z celé mateřské školy, individuální činnosti.
7:00 – 7:45 Rozdělení dětí na třídy.
7:00 – 8:30Pokračování ve spontánních činnostech – volné hry děti, částečně řízené aktivity učitelkou, tematicky zacílené činnosti, individuální práce s dětmi.
8:30 – 8:50 Hygiena, cvičení dětí – tělovýchovné aktivity, cvičení s tělovýchovným nářadím a náčiním, pohybové a soutěživé hry, relaxace, cvičení jógy.
8:50 – 9:10 Dopolední svačinka dětí – děti si v rámci sebeobsluhy samy chystají tácky a nabírají svačinku – chléb, rohlík, jogurt atd.
Starší děti si samostatně nalévají nápoj – samozřejmostí je dopomoc zaměstnanců školy.
9:10 – 9:25 Komunitní kruh – prostor pro pozdravení, informace o dnešním dni, prostor pro individuální projevy dětí, opakování a prohlubování dovedností a vědomostí dětí, hodnocení spontánní činností, motivace a vysvětlení řízených aktivit.
9:25 – 9:55 Didakticky zacílené činnosti – skupinová práce – nabídka různorodých jazykových, matematických, hudebních, kognitivních, pracovních, výtvarných, dramatických, experimentálních a jiných činností.
9:55 – 11:30 Hygiena, oblékání, pobyt venku – vycházky, sezónní činnosti, hry na zahradě / délka pobytu venku je přizpůsobena dle doby oběda v jednotlivých třídách.
11:30 – 11:45Hygiena, převlékání, příprava na oběd.
11:45 – 12:10 Oběd – podpora samostatnosti při stravování a sebeobsluze.
12:10 – 14:00 Hygiena, odpočinek dle individuálních potřeb dětí, relaxace, předčítání dětské literatury učitelkou, klidové hry, náhradní nespací aktivity.
14:00 – 14.30 Hygiena, odpolední svačinka.
14:30 – 16:30 Volné činnosti a aktivity dětí řízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí mohou probíhat na zahradě mateřské školy.
Rozdílně zájmové kroužky pro MŠ Blanická a MŠ Mitrovická.
Doba určená pro přebírání dětí zákonnými zástupci.