Putování se skřítky

Pro rodiče

Výše úplaty za předškolní vzdělávání a stravné na školní rok 2020/2021

Mateřská škola Ostrava-Stará Bělá, příspěvková organizace

Školné je hrazeno bezhotovostním převodem nejpozději do 15.dne běžného měsíce na číslo účtu 1661505369/0800 pod variabilním symbolem, který vám byl přidělen při přijetí dítěte do MŠ.

Platné od 1.9.2020

ŠKOLNÉ : 440,- Kč / měsíc

Děti v posledním ročníku před zahájením školní docházky neplatí školné, pouze stravné!

STRAVNÉ V MŠ BLANICKÁ

Strava je zajišťována školní jídelnou Základní školy Ostrava-Stará Bělá, informace o výši stravného a platbách obdržíte u vedoucí školní jídelny základní školy paní Milady Stašové (tel.: 596769014)

1. kategorie: dopolední svačinka 9,-Kč + oběd 20,-Kč + odpolední svačinka 9,-Kč = 38,- Kč

2.kategorie -tj. děti s odloženou školní docházkou: dopolední svačinka 9,-Kč+oběd 28,-Kč+odpolední svačinka 9,-Kč =46,-Kč

STRAVNÉ V MŠ MITROVICKÁ

Stravné se hradí spolu se školným v jedné platbě na účet školky.

1. kategorie: dopolední svačinka 9,-Kč + oběd 18,-Kč + odpolední svačinka 8,-Kč = 35,- Kč

Průměrný počet pracovních dnů v měsíci 21 * 35,- = 735,-, tj. platba stravného na měsíc

2. kategorie-tj. děti s odloženou školní docházkou: dopolední svačinka 9,-Kč + oběd 25,-Kč+odpolední svačinka 8,-Kč 42,-Kč

Průměrný počet pracovních dnů v měsíci 21 * 42,- = 882,-, tj. platba stravného na měsíc

Vratky stravného (přeplatky za řádně odhlášenou stravu) se vracejí v únoru a v červenci.

Co dítě potřebuje v mateřské škole

• pohodlné převlečení pro pobyt ve třídě, děti v něm stráví většinu dne (tepláčky, tričko, …)
  • papučky s pevnou patou
  • starší převlečení pro pobyt venku, které si děti mohou i ušpinit (tepláčky, mikina, starší boty, kšiltovka)
  • pyžámko – s našitým poutkem na pověšení
  • náhradní oblečení – kdyby náhodou (spodní prádlo, tričko, tepláčky, ponožky)

Prosím, mějte všechny věci označené, aby nedošlo k záměnám.

Spolek rodičů Dětský úsměv

Spolek zahrnuje Mateřskou školu Ostrava – Stará Bělá, příspěvková organizace, Blanická 154/180 a odloučené pracoviště na ulici Mitrovická. Sdružuje všechny zákonné zástupce našich dětí. Spolupráce je velmi aktivní, postavená na vzájemné důvěře, vstřícnosti, otevřenosti, porozumění, pochopení, toleranci, respektu a ochotě spolupracovat. V rámci této spolupráce pořádáme společné školní a mimoškolní akce i pro širokou veřejnost.

Prostřednictvím spolku žádáme o poskytnutí účelových dotací (tzv. granty v oblasti školství na školní a mimoškolní akce). Tyto prostředky pomáhají ke kvalitnějšímu zajištění plánovaných akcí.

Poslání spolku

• napomáhat k lepšímu prostředí v mateřských školách
  • postupně revitalizovat prostředí školních zahrad
  • umožňovat pedagogickým pracovníkům pracovat s kvalitními učebními pomůckami
  • podporovat aktivity určené dětem
  • dozorovat nad poskytnutými dary partnerů škol (využití, evidence)
  • umožňovat pořízení drobných dárků dětem pro různé příležitosti

Členové spolku se volí na společné schůzce zákonných zástupců, která probíhá vždy v září (počátek školního roku). Své zastoupení má každá třída obou mateřských škol. Zvolení zástupci následně mezi sebou volí předsedu a místopředsedu spolku.

Zvolení zástupci jednotlivých tříd

MŠ Blanická

• paní Gelnarová
  • paní Lucie Mrkvová
  • paní Markéta Opravilová

MŠ Mitrovická

• paní Soňa Pilchová
  • paní Treza Kovářová
  • paní Karin Tokarčíková

Příspěvek do spolku

Rodiče mohou přispět do spolku částku 500,- Kč na školní rok. Uvedená částka byla projednána výborem a na schůzkách v jednotlivých třídách naší MŠ. Tato částka byla jednohlasně odsouhlasena.

Finance budou využity jako příspěvek na organizaci různých akcí pro děti, na společné akce určené dětem, vybavení školních tříd a zahrad.

Spolek je také nakloněn sponzorské spolupráci. Sponzorský dar si můžete odečíst ze základu daně. Pro více informací a případnou spolupráci se obraťte na vedoucí učitelku pro odloučené pracoviště MŠ Mitrovická, paní Danuši Brillantovou.

Informace a náměty

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání

Stanovené úplaty za předškolní vzdělávání ve školním roce 2020/2021 činí 440,-Kč.

V době omezení nebo přerušení provozu mateřské školy po dobu delší než 5 vyučovacích dnů, je stanovena ředitelkou školy výše úplaty nepřesahující její poměrnou část z částky 440,-Kč odpovídající rozsahu omezení nebo přerušení provozu mateřské školy.